A versenyre 20 pályamunka érkezett 4 iskolából. A verseny fő témája a hőtan volt. Ezen belül - a hagyományoknak megfelelően - a három témakör egyike történeti, a második inkább - a hőmérőkre, a hőerőgépekre és (a csillagászat miatt) a színhőmérsékletre fókuszáló - elméleti, illetve leíró, bemutató jellegű, míg a harmadik kifejezetten gyakorlati volt. A versenybizottság megállapítása szerint a pályázatok tartalmi szempontból jó színvonalúak, technikai kivitelük szempontjából általában megfelelők voltak. Az értékelés szerint 4 dolgozat lett 90 pont feletti, összesen 7 dolgozat volt 80 pontnál jobb; az átlag 72,3 pont. Mindössze egy versenyző nem érte el az 50 pontot; ez az elérhető 50%-át jelenti.
A versenybizottság a második forduló időpontját 2024. február 17-re tűzte ki, ezen 19 versenyző jelent meg. Nekik - a többéves gyakorlatnak megfelelően - 13 feladatból, valamint egy kísérlet leírásából és értelmezéséből álló dolgozatot kellett megírniuk, illetve egy mérési feladatot végrehajtaniuk. A dolgozatok eredménye kifejezetten jó lett. A legjobb 76%, amely jó eredmény; ennek felét még 10 versenyző érte el. Az átlag kerekítve 41 pont, ami a legjobb eredmény 54%-a. A mérési feladatban egy rezgő rendszer rezgési idejének a rezgő tömegtől való függését kellett vizsgálni. A mérési feladattal 4 versenyző ért el legalább 90%-ot, további 5 érte el a 80%-ot, és mindössze 5 megjelent versenyző eredménye maradt 60% alatt. Az átlag mintegy 72%.
A verseny csúcspontját a pályaművek szóbeli védése jelentette. Itt 11 versenyzőt hallgatott meg a versenybizottság. A tizenhét tagú zsűri előtt a versenyzők legfeljebb öt perc alatt ismertethették munkájukat, majd a zsűritagok kérdezték őket. Itt az elért pontátlag 82% feletti volt, ami azt jelzi, hogy a döntősök igen komolyan felkészültek a szóbeli szereplésre.
Külön köszönet illeti a közreműködő kollégákat: Bordács Lajos igazgató urat, dr. Nyerkiné Alabert Zsuzsanna tanárnőt, dr. Ujvári Sándor tanár urat (Lánczos Kornél Gimnázium, Székesfehérvár), Müllerné Ódor Marianna és Simonné Baranyai Anna tanárnőket (Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium és Kollégium, Dunaújváros), Csordásné Marton Melinda tanárnőt (Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium, Székesfehérvár), Lévainé Egyházy Piroska, Petrásné Boda Éva és Vörös Ágnes tanárnőket (Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola, Székesfehérvár), Döbrentey Zsuzsanna és Theiszné Jáhn Erzsébet nyugdíjas tanárnőket. Nem (középiskolai) tanári minőségben vettek részt a verseny rendezésében és lebonyolításában Hudoba György tanár úr, a zsűri elnöke (Alba Regia Egyetemi Központ), dr. Tóth József (tudományos főmunkatárs, az ATOMKI kutatója). Rajtuk és a felkészítő tanárokon kívül még sok családtag és ismerős munkája járult hozzá a verseny sikeréhez (versenyzőké és kollégáké egyaránt) - ezt is köszönjük.
A versenyt az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Fejér Megyei Csoportja - az illetékes tankerülettel folyamatosan egyeztetve - írta ki, és a Lánczos Kornél Gimnáziumban, az iskola segítségével a társulat rendezte meg. A társulat és a házigazda segítsége és felajánlásai mellett a versenyt szolgáltatással, eszközökkel, jutalomtárgyakkal és egyéb módon támogatta az Oktatási Hivatal Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központja, a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola, a Játék Anno... (www.jatekanno.hu) webáruház és több magánszemély.